قیمت موبایل

قیمت موبایل - کارآئی موبایل-قیمت موبایل- تاج موبایل بابل نوکیا - سامسونگ سونی اریکسون

راهنمای خرید گوشی تلفن همراه دارای دوربین دیجیتال

امسال راباید بی شک سال دوربینهای موبایل نامید . دوربینهایی که از کیفیت VGA  شروع و تا چند مگاپیکسل پیشرفت کردند .

K510اولین گزینه خرید کریسمس امسال سونی اریکسون مدل K510 است که دارای دوربین 1.3 مگاپیکسل با کیفیت و قیمتی ارزان است .


البته همیشه تعداد پیکسل ها مطرح نیست و فوکوس خودکار نیز گزینه برنده دوربینهای دیجیتال است .


K750گزینه دوم خرید سونی اریکسون مدل K750 است که همانطور که در بررسی های قبلی نیز گفته شد در دوربینهای کلاس 2 مگاپیکسل برنده بی رقیب است . این مدل مدتهاست که وارد بازار شده و قیمت آن افت خود را کرده است .
K800گزینه بعدی خرید گوشی تلفن همراه مجهز به دوربین سونی اریکسون مدل K800 است که نمونه بارز یک دوربین دیجیتال همه کاره در قالب گوشی موبایل است . دوربین 3.2 مگاپیکسلی این مدل مجهز به فلش Xenon است که در عکسبرداری بسیار کاراست .وقتی در مورد دوربینهای دیجیتال صحبت می کنیم همواره فیلمبرداری را هم مطرح می شود که متاسفانه این گزینه در گوشیهای تلفن همراه پیشرفت زیادی نکرده است . اکثر مدلهای گوشی تلفن همراه مانند مدل محبوب K800 ضبط فیلم را با فرمت قدیمی QCIF و با 15 فریم در ثانیه  انجام می دهند . بهتر است بدانید که برای داشتن کیفیت مناسب در فیلمبرداری حداقل سرعت 25 فریم در ثانیه لازم است .
N93تنها یک مدل است که فیلمبرداری آن با کیفیت مناسب انجام می شود و آن نوکیا مدل N93 است که هم دوربین دیجیتا لی فیلمبرداری و یک اسمارت فون است . این مدل فیلم را با رزولوشن VGA و سرعت 30 فریم در ثانیه ضبط می کند . N93 مجهز به لنزهای  کارل زایس  و دارای زوم نوری 3 برابر است . البته کیفیت گرفتن عکس در این  مدل به خوبی گوشیهای کلاس 3.2 مگاپیکسل سونی اریکسون نیست و قیمت بالا و حجیم بودن بدنه گوشی دو دلیلی هستند که با عث انتخاب گزینه های دیگر می شوند .


D900دو گزینه مناسب دیگر برای خرید گوشی تلفن همراه مجهز به دوربین دیجیتال 3.2 مگاپیکسل و فوکوس خودکار وجود دارد . سامسونگ مدل D900 که باریک و لغزشی است  که در رقابت کیفیت عکس  با سایر گوشیهای این کلاس برنده است ولی قیمت بالایی دارد حتی از سونس اریکسون K800 هم گرانتر است .

N73
گزینه بعدی نوکیا مدل N73  است که بی شک در بین گوشیهای اسمارت فون نوکیا بهترین دوربین دیجیتال را داراست . اما قیمت بالایی دارد .

+ نوشته شده در  ساعت   توسط مسعود گلابیان  |